Wydarzenia


Spotkanie edukacyjne dla pacjentów i osób zagrożonych wystąpieniem cukrzycowego obrzęku plamki oraz zwyrodnienia plamki związanej z wiekiem (AMD)


W dniu 26.10.2015 r. odbyło się spotkanie edukacyjne dla pacjentów i osób zagrożonych wystąpieniem cukrzycowego obrzęku plamki oraz zwyrodnienia plamki związanej z wiekiem (AMD).

Wykłady wygłosił Konsultant Wojewódzki w Dziedzinie Okulistyki dr n. med. Maciej Gawęcki:

10:00 – 10:30  - „AMD - Zwyrodnienie plamki związane z wiekiem”. 

10:30 – 10:45 - „Pytania do prelegenta związane z AMD".

10:45 – 11:15 - „Cukrzycowy obrzęk plamki”.

11:15 – 11:30 - Pytania do wykładowcy związane z cukrzycowym obrzękiem plamki.


Inauguracyjne spotkanie związane z objęciem przez dr n. med. Macieja Gawęckiego stanowiska Konsultanta Wojewódzkiego w dziedzinie Okulistyki.


W dniu 19.12.2014 r. odbyło się inauguracyjne spotkanie związane z objęciem przez dr n. med. Macieja Gawęckiego  stanowiska Konsultanta Wojewódzkiego w dziedzinie Okulistyki. 

W czasie spotkania wygłoszone zostały trzy wykłady. 

Wykład pani Katarzyny Sabiłło, Prezesa Fundacji Lege Pharmaciea z siedzibą w Warszawie, przedstawiający aktualny stan prawny umożliwiający pacjentom dobrowolne partycypowanie w kosztach specjalistycznych świadczeń medycznych.

Oraz dwa wyklady dr n. med. Macieja Gawęckiego. W czasie  pierwszego wykladu przedstawione zostały potrzeby społeczności województwa pomorskiego w zakresie zabezpieczenia dostępu do okulistycznych świadczeń szpitalnych, w drugim dr Gawęcki mówił o zależności pomiędzy jakością  operacji zaćmy a kosztami zabiegu.